Vítejte na stránkách Family Bikers

               Třebechovice pod Orebem

 
Domů
Sedloňov
Klubovka
Čarodejnice
Beskydy
Rožnění
Benefiční koncert
Dětský den
Broumov Hvězda
Budyně
Dětenice
Habina
Kóža narozeniny
Dovolená Šumava
Pomezní boudy
Rozkoš
Loučení se sluncem
Jedlová
Červený Kostelec
Nový Hrádek
Mikulášská
Kunětická Hora
Silvestr

 

27.9. - 1.10. Dovolená šumava

Tak je tady konečně delší volno a to znamená že jedeme na dovolenou. Již delší dobu plánujeme výlet za Kroupou do Klenčí pod Čechovem kde chlapec pracuje a přechodně bydlí. Při odjezdu z domova sice mraky hrají na honěnou, ale to nás nemůže odradit. Veveřice čaruje jako vždy a tak jedeme suchou nohou. Před námi i za námi prší a my stále v pohodě. Po čtyřech hodinách jízdy, asi tak 30 kilometrů před cílem nás vítá Honzík na svém transalpu, a průtrž mračen co přivezl sebou z Klenčí.

 Druhý den vyrážíme pod vedením našeho průvodce Kroupy do Domažlic. Lezeme na místní věž a kocháme se pohledem po okolí. Pokračujeme nad Všerubský průsmyk a zříceninu hradu Rýzmberk. K večeru si dáváme občerstvení v Klatovech, a zjišťujeme že v katakombách, kam jsme se chystali mají už zavřeno. Jedeme tedy do Horažďovic, kde se potkáváme s draxťákem Míšou, který za námi přijel z Brna.

Třetí den se společně ve čtyřech vydáváme do bývalého vojenského prostoru na Čerchově . Tam jsou dvě rozhledny, turistická a nová stále vojenská. Pokračujeme kolem památníku J.Š.Baara a amerických vojáků z II světové do katakomb v Klatovech. Po jejich prohlídce následuje zřícenina hradu Velhartice, Železná Ruda a přehrada Nýrsko. Domů se vracíme až za tmy.

 

Náš největší hrad Rabí, kde Žižka přišel o druhé oko si necháváme na celý den. Prohlídka hradu proběhla bez většího zdržování, i když nebyla krátká. Proto vyrážíme směr Nepomuk a Zelená hora, což známe z Černých baronů. Na Zelené hoře nás prováděli bývalí příslušníci PTP kteří tam sloužili. V Nepomuku na pěkném náměstí v hospůdce dobrá večeře a honem domů. V Klatovech na  starých hradbách ještě zastávka v čajovně, kde jsme popíjeli dlouho do noci.

Je neděle a dovolená bohužel končí. Celé dopoledne prší a domů to máme tak 350 kiláků protože se nám nechce přes Prahu. V poledne přestává pršet jak Veve předpověděla a my vyrážíme. Kolem sedmé dojíždíme domů a máme celkem najetých 1 200 kilometrů.

 

Naše akce

.