Vítejte na stránkách Family Bikers

               Třebechovice pod Orebem

 
Domů
Zimní radovánky
Braunův betlém
Motoazyl
Neratov
Beskydy
Broďák
Grossglockner
Dobrošov
Toulovcovy maštale
Osek
Slovensko
Alpy
Lanšperk
Orlík
Šelmberk
Krkonoše- Vítkovice
Konec roku

 

 12. - 17.6.2012 Grossglockner

Konečně je to tady. Pár dnů volna a tak honem hlavy dohromady a ladit cestu. Rozhodnuto je hned. Grossglockner a Hitlerovo Orlí hnízdo. Ale od začátku. O plánování trasy se postaral Handipetr s Hankou. Vyrážíme tedy  v úterý odpoledne do Vyššího Brodu , kde máme zamluvenou chatku ve vodáckém kempu. Asi 100 km před Višákem začíná solidně pršet a rychle přichází večer. Posledních asi třicet kilometrů se v bouřce, vetru a průtrži mračen nedá jet. A tak do kempu přijíždíme kolem půlnoci promočení víc než vodáci na lodích.

Druhý den ráno po částečném proschnutí pokračujeme přes Rakousko do Německého Berchtesgadenu. Trasa je plánována mimo dálnice a hlavní tahy využíváme ke zrychlenému přesunu, kterých ale moc není. Naše první větší zastávka je u jezer Attersee a Mondsee kolem kterých projíždíme. Projíždíme Salburg , Hallein a přejíždíme hranice do Německa. Tady už je Berchtesgaden a naše ubytování. Jaké je naše překvapení když k nám přichází majitel zhruba v mém věku s nataženou pravicí a slovy " Tak vás tady vítám , jmenuji se Milos Ptacek a jsem zde již 25 let." Naprosto pohodovej Brňák a hotel s československou obsluhou. Ubytování se snídaní za 20 éček , s polopenzí že se nedá sníst za 30,-. Naprostá bomba. A vrchol je to že z balkonu našeho pokoje koukám přímo na Orlí hnízdo.

Je tady třetí den a my vyrážíme na zmíněný Grossglockner. Je to sice trochu z ruky, ale nelitujeme. Silnice jedna báseň a stále je na co koukat div si hubu nerozbiju jak  furt někam čučím. Celá trasa meřila zhruba 350 kiláků a to byl docela nářez. Hlavně proto že stále někde stojíš, fotíš a kocháš se tou nádherou.Nebudu tady popisovat zážitky z ledovce, ani z cesty přes hory ve třech tisících. Kdo tam byl ví o čem tady píšu , kdo ne ať to rychle napraví protože to stojí zato. Při zpáteční cestě s přibývajícím večerem přibývá i deště , ale celkový super zážitek to nemůže pokazit.

Po krátké noci je tady den odjezdu. Loučení s Milošem a vyrážíme na Orlí hnízdo. Mašiny necháváme na centrálním parkovišti , protože nahoru se musí pouze autobusy nebo po svých. Tak radši volíme autobus. S hlavního nádvoří výtahem co jezdil už Áda přímo do jeho chaty. Žádné muzeum , jenom hospoda. Výhled skoro žádný protože je pěkná mlha. Jen na chvíli je vidět Milošův penzion a jeho okolí.

 

Dál pokračujeme směr Rakousko a domov. Projíždíme tunelem kolem jezera Hallstatt a lázeňským městečkem Bad Aussee. Tady se stáčíme kolem jezera Traunsee na Gmunden , Linz a náš Vyšší Brod kde zase spíme ve vodáckém kempu. V neděli už jenom zbývajících 250 kilometrů napříč republikou a je po suprové dovolené.

  

Naše akce