Vítejte na stránkách Family Bikers

               Třebechovice pod Orebem

 
Domů
Elefantentreffen
Žumberk
Nymburk
Adršpach
Kostelec
Osek
Toulovcovi Maštale
Stolové hory
Česká Kanada
Valdštejn a Sychrov
Vítkovice a Harrachov

 

19.- 23.8.2015 Česká Kanada

Je tady konečně naše dovolená. No jestli se dá výlet od středy do neděle nazvat dovolenou. A to ještě noc z úterý na středu Veve nespí pro její střevní potíže. No a musím dodat že po příjezdu do kempu Osika a lehké večeři začíná být blbě i mě. Celou noc na hajzlíku a celý čtvrtek v posteli. Tak z naší dovči je pátek, sobota a neděle.

Ubytování u rybníka Osika co se týče pohodlí sice nic moc, protože všechny chatky jsou beznadějně obsazené. Po domluvě bereme maringotku na břehu, která už ani neměla být v provozu.Tím pádem pohodová cena, super výhled na rybník a co je hlavně pecka, kempem prochází úzkokolejka. Tou hned v pátek ráno odjíždíme na super výlet do Jindřichova Hradce. Cestou potkáváme zastávku spojenou s Járou Cimrmanem, a jiné zajímavosti.Procházka po Jindřicháči je ještě trochu poznamenána mojí střevní nevolností, ale jinak vše v pohodě. Dokonce na nádraží můžu nahlédnout i do útrob lokomotivy.

V sobotu sedáme na mašiny a vyrážíme na poznávací výlet po České Kanadě.  Nejprve jedeme pár kilometrů do Nové Bystřice, kde je moc pěkné muzeum amerických automobilů. A to je něco pro mě.

 

Poté pokračujeme na Česko Rakouské hranice k nejsevernějšími bodu Rakouska. Tady se u hotelu Peršlák, bývalých kasáren čs. armády  nachází kámen republiky.

Po malé procházce podél hranic jedeme na hrad Landštejn a do Slavonic.

V neděli ještě na zpáteční cestě zastavujeme v obci Deštná, kde je letecké muzeum věnované našim letcům za 2. světové války.

                              

A pak už hurá k domovu do kolotoče všedních dní.

Naše akce