Vítejte na stránkách Family Bikers

               Třebechovice pod Orebem

 
Domů
Zimní strádání
Jizerské hory
Motoazyl
Čarodějnice
Beskydy
Motosraz Dobré
Motosraz Broďák
Jedlová
Karlos a Busy
Hrad Kámen
Šluknov
Kemp Horka
Český Krumlov
Hrad Ralsko
Slovensko
Motomše Josefov
Jarda Balů
Dobré
Chata Míša
Silvestr

 

 31.7. - 1.8.2010 Ralsko

Kolem hradu Ralsko jsme jeli už tolikrát, že to nebudu ani počítat. Stejně si to ani nepamatuji. V dobách nedávných sloužil jako pozorovatelna a vysílací a naváděcí stanice naší bratrské okupační Sovětské armádě. Je totiž nad Mimoňským letištěm, kde se naši bratři usídlili taky. Navigace nás zavedla do obce Vranov na parkoviště pod hradem. Vyrážíme do strmých kopců  Vranovských skal. Zastávka na Juliině vyhlídce a vzhůru na hrad. Více o hradu se dozvíte zde.

Docela záhul, ale stálo to za námahu. Krásný výhled nejen na Mimoň, ale i na Stráž pod Ralskem, hrad Bezděz a Ještěd. Dále pokračujeme do nedaleké obce Noviny, kde řeka Ploučnice vytvořila průrvu ve skalním masivu kterým protéka.

Malé občerstvení ve stánku přímo u průrvy a už pokračujeme přes Stráž a Hamr na Jezeře do kempu Žabák u rybníka v Chrástné. Pěkný kemp a noční výhled z terasy restaurace na svítící Ještěd neměl chybu. V neděli po těžké noci odjíždíme s Jardou , kterého jsme poznali v hospůdce, na zříceninu hradu Stohánek. Ve skalách se hledá těžko. Žádné kloudné značky, jen plný les okopů pro tank T  nevím kolik, jako vzpomínka na sovětské soudruhy. Po jeho nalezení a zdolání se u mašin loučíme  a vyrážíme každý ke svému domovu.

Naše akce