Vítejte na stránkách Family Bikers

               Třebechovice pod Orebem

 
Domů
Zimní radovánky
Poděbrady
Domažlice
Čarodky
Beskydy
Padesát
Broďák
Kašperk
Sluhy
Svatba-Harleyka
Mohelnice
Nesuchyně
Zdar
Slovensko
Jiráskovi skály
Dobré
Chata-Michal
Jedlová
Silvestr

 

 24 - 28.8.2011 Slovensko a Maďarsko

Naše druhá "dovolená" i když  každý víkend na mašinách je vlastně naše dovolená je tak trochu plánovaná. Jedeme jako každý rok k Sisce na Slovensko. A i tady je stále co objevovat.  Odjíždíme ve středu kolem poledne , a večer už zvoníme v Šale u Sisky. Podle předpovědi počasí na rozdíl od nás, na Slovensku tropická vedra, tak je volba jasná. Slunečná jezera. Ráno tedy vyrážíme na slunečné pláže urvat nejlepší místo. A je to bomba . Voda jako kafe a příjemné prostředí nás mile překvapilo.

Večer ještě dostáváme zprávy o deštích doma, ale tady léto jako z praku. Páteční ráno nasedáme na mašiny a vyrážíme směrem na Velký Meder a Györ přes řeku Dunaj. Po Maďarské 82 jedeme do cíle naší trasy , na zříceninu hradu v obci Csesznek. Stačilo ještě pár kiláku a měli jsme před sebou Balaton. Ten necháme na příště a volíme hrad. moc pěkná zříceninka. Bohužel čas letí k naší škodě nesmyslně jak o závod. Zpáteční cestu volíme kolem větrných elektráren na maďarské straně přes přechod v Komárně. Ještě zastávečka v hospůdce na gáblík a je tu večer.

V sobotu pařák jak v Africe tak hurá na Slunečná jezera. Tady si opět užíváme pohody jak u moře. K večeru se přihnala bouře že málem nestíháme ujet domu.Z čech dorazila zmiňovaná bouřka a liják. Přes noc se vypršelo a tak v neděli dopoledne smutné loučení a hurá domů. I přes vyvalování u vody se nám podařilo najezdit kolem třech a půl tisíce kilometrů. A tak zase dost dobrý.

 

Naše akce